Skip to content Skip to footer

Site hızınızın sıralamanıza etkisi nedir?

Sitenizin açılma hızı arama motorlarının sıralamanızı oluştururken dikkate aldığı bilinen bir gerçektir. Gelin bu gerçeğin beraber detaylarına inelim .

Mesela tüm seo değerleri aynı 2 internet sitesi düşünelim. İsimleri abc.com ve xyz.com olsun . Bu noktada abc.com un sayfa yüklenme hızı 3 sn , xyz.com un ise sayfa yüklenme hızı 5 sn olsun. İşte bu durumda sayfa açılış hızı daha önemli bir faktör haline gelir.

abc.com’un arama motoru sıralamasının xyz.com dan daha üstte yer alması beklenir. Peki seo değerleri farklı olsaydı durum ne olurdu ? Açıkçası bu bir çok değişkene bağlı

  • 2 sitenin arasındaki seo skor farkının derecesine.
  • 2 sitenin sayfa açılış hızları arasındaki saniye farkına.
  • 2 sitenin ziyaretçi sayısı arasındaki farka.

Buraya kadar aklımızda bir şeyler canlanmış olmalı. Bir sonuca varabiliyoruz. Rakiplerimizin ününde olmak istiyorsak Seo değerlerimiz en az rakibimizin değerleri kadar olacak ve sayfa açılış hızımız mümkün olduğunca yüksek olacak . Bu durumda arama motorunda rakibimizden üstte yer almayı garanti ederiz .

Sitemizin sayfalarının hızlı açılmasının arama motoru sıralamamıza nasıl etki edeceğini öğrendik. Gelin şimdi sayfa açılış hızımızı etkileyen unsurları görelim .

CND Medya Reklam ve İnternet Hizmetleri LTD. ŞTİ.

Manas Bulv. Adalet Mah. Folkart Tower A No: 47 Kat: 28 Kapı No: 2809-2810 Bayraklı / İzmir / TÜRKİYE

Doğrudan İletişim

+90 539 820 34 13

destek@eticareteksper.com

Sosyal Medya Kanallarımız
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Bültenimize Abone Olun

 © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Görüşmeye Başla
Sorularınız mı var?
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?